• Szybkie testy na COVID-19 - 2019-nCoV IgG/IgM 1 op=2x20

1999.00 -10% 1799.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 72 h
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 22/37-62-160

Zostaw telefon

Zastosowanie

STANDARD Q COVID-19 IgM/IgG Duo to szybki chromatograficzny test immunologiczny do jakościowego wykrywania swoistych przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 obecnych w ludzkiej surowicy, osoczu lub krwi pełnej. Ten test jest przeznaczony do profesjonalnej diagnostyki in vitro i ma na celu pomóc w zdiagnozowaniu zakażenia SARS-CoV-2 w fazie rekonwalescencji pacjenta z objawami klinicznymi z zakażeniem COVID-19.

Zasada metody

Testy na COVID-19 IgM / IgG Duo posiadają dwa rejony, jeden przeznaczony jest na linię kontrolną „C” drugi na linię testową „G” (kasetka dedykowana IgG) lub linię testową „M” (kasetka dedykowana IgM). Zarówno linia kontrolna, jak i linia testowa w oknie wyników nie są widoczne przed wykonaniem testu. Kozie poliklonalne anty-mysie przeciwciało IgG jest powlekane w regionie linii kontrolnej, a rekombinowane białko SARS-CoV-2 jest powlekane w regionie linii testowej. Monoklonalne przeciwciało przeciw ludzkim IgG skoniugowane z cząstkami złota koloidalnego stosuje się jako detektory dla kasetki IgG. Monoklonalne przeciwciało przeciw ludzkim IgM skoniugowane z cząstkami złota koloidalnego stosuje się jako detektory dla kasetki IgM.

Podczas testu przeciwciała SARS-CoV-2 w próbce oddziałują z skoniugowanym przeciwciałem monoklonalnym przeciw ludzkim IgG z koloidalnymi cząsteczkami złota lub z skoniugowanym przeciwciałem monoklonalnym przeciw ludzkim IgM z koloidalnymi cząsteczkami złota tworząc kompleks cząsteczek złoto-przeciwciało. Ten kompleks migruje na membranie nitrocelulozowej poprzez działanie kapilarne. W rejonie linii testowej kompleks jest przechwytywany przez rekombinowane białko SARS-CoV-2. Jeśli w próbce obecne są przeciwciała SARS-CoV-2 w rejonie linii testowej pojawi się fioletowy prążek. Intensywność linii testowej będzie się różnić w zależności od ilości przeciwciał SARS-CoV-2 obecnych w materiale badanym. Jeżeli przeciwciała SARS-CoV-2 nie są obecne w próbce, wówczas w rejonie linii testowej nie pojawia się żaden prążek. Linia kontrolna służy do kontroli proceduralnej i powinna zawsze się pojawiać jeśli procedura testowa jest przeprowadzona prawidłowo.

image

Procedura testowa

Należy przetestować jednocześnie obie kasetki STANDARD Q COVID-19 IgM i IgG, tym samym typem krwi (pobranym z tego samego miejsca). Procedura testowa zarówno dla IgM COVID-19, jak i IgG jest taka sama.

Krew pełna pobrana z palca

  1. 1. Pobierz próbkę krwi pełnej kapilarą do zaznaczonej czarnej linii ( 10 μl ).
  2. 2. Przenieś próbkę do studzienki kasety testowej.
  3. 3. Dodaj 3 krople (90 μl) do studzienki kasety testowej.
  4. 4. Wyniki należy odczytać po 10-15 minutach. Wyników nie należy interpretować po czasie dłuższym niż 15 minut.

Krew pełna pobrana z żyły / surowica / osocze

  1. 1. Za pomocą pipety pobierz 10 μl surowicy, osocza lub żylnej krwi pełnej.
  2. 2. Przenieś próbkę do studzienki kasety testowej.
  3. 3. Dodaj 3 krople (90 μl) do studzienki kasety testowej.
  4. 4. Wyniki należy odczytać po 10-15 minutach. Wyników nie należy interpretować po czasie dłuższym niż 15 minut.
image
image
  • Czułość: 81,8%
  • Swoistość: 96,6%

 

PDF Document

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie